Лидерът в класирането Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели гостуването си на Левски със 78:69 (28:9, 15:21, 21:17, 14:22) точки в среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. За възпитаничките на Петко Маринов това бе 11-а поредна победа в шампионата.

Гостенките водеха убедително през целия двубой. Те започнаха отлично и след 10 минути имаха аванс от 19 точки - 28:9. След това си позволиха леко отпускане и "сините" намалиха пасива си до 8 точки четири минути преди края.

За победителките Тани Робинсън завърши "дабъл-дабъл" - 23 точки и 10 борби. Ашли Гейл добави 19 точки и 18 борби, а Олга Дубровина се отчете с 11 точки и 13 асистенции.

За домакините най-резултатна стана Даниела Петева с 22 точки. Христина Иванова вкара 20 точки, а Шарел Алън записа 13 точки, 7 асистенции и 6 борби.

Шампионът Дунав 8806 (Русе) спечели гостуването си на Берое в Стара Загора със 79:60 (20:16, 18:19, 23:14, 18:11) точки.
След равностойно първо полувреме баскетболистките на Георги Божков решиха мача в третата част.

В 18-та минута домакините водеха с 35:43, но след това шампионките излязоха напред в резултата с 14 точки - 61:47 и до края нямаха проблеми.

Дунав е на второ място в класирането на две точки зад лидера Нефтохимик 2010 (Бургас). За Берое това бе пето поредно поражение.

Пет баскетболистки на тима от Русе завършиха двуцифрен точков актив, като с 23 точки и 19 борби се отличи Аманда Джонсън. 16точки вкара Кристина Сантяго, а с по 13 точки записаха Цветомира Шаренкапова и Мерике Андерсон.

За Берое Радостина Димитрова се отчете с 22 точки и 7 борби. 15 точки добави Биляна Савич, а 14 точки - Ралица Нанева.

В оспорван двубой Хасково 2012 се наложи над гостуващия Монтана 2003 със 78:75 (24:17, 18:15, 18:23, 18:20) точки. Домакините водеха през цялата среща, а гостенките се опитаха да стигнат до обрат в последните минути, но не успяха.

За Хасково се отличиха Амра Мехмедич с 23 точки, Биляна Турчинович с 19 точки, Зорница Найденова с 15 точки и Алма Ковачевич с 10 точки и 10 борби.

За Монтана най-полезни бяха Милена Томова с 30 точки и 10 борби и Катя Кордова с 19 точки и 6 борби.