Баскетболистките на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 17-и успех от началото на първенството и продължават да нямат загуба този сезон.

Момичетата на Петко Маринов спечелиха срещу гостуващия Левски с 81:63 (27:8, 19:21, 18:17, 17:17) точки.

Отборът от Бургас нямаше проблеми в мача, след като още след края на първата четвърт водеше с 19 точки разлика.
Лидерът в класирането продължи да трупа аванс, който четири минути преди сирената достигна 26 точки при 79:53.

За победителките се отличиха Ашли Гейл и Олга Дубровина, които реализираха всяка по 21 точки. Гейл спечели и 13 борби. Тани Робинсън добави 14 точки, а Анета Митева - 11 точки.

За Левски Вера Перостийска завърши с 18 точки и 6 борби, а по 13 точки вкараха Радослава Бъчварова и Шарел Алън.
Нефтохимик е начело в класирането с 34 точки, а "сините" са на трета позиция с 27 точки.