Баскетболистките на Дунав 8806 ще се борят да спечелят за четвърти пореден път купата на България, след като победиха на полуфинала Монтана 2003. Състезателките от Русе, водени от треньора Георги Божков, надделяха без особени трудности над тима на Славко Димитров с 95:54.

Дунавки дръпнаха с 16 точки още в първата четвърт на мача, като в останалите части постепенно увеличаваха аванса си. Най-резултатни в срещата бе Виолина Кочева от Дунав, която отбеляза 25 точки и Милена Томова от Монтана с 13 точки. Така на утрешния финал за Купата за поредна година ще спорят Дунав и Нефтохимик. По-рано днес бургаският тим победи на полуфинала Левски със 72:51.

Първата четвърт премина при равностойна игра на двата отбора, но в следващите 10 минути бургазлийки дръпнаха рязко напред. С по-точна стрелба и добре разчетени атаки, Нефтохимик натрупа аванс от 28 точки, който ''сините'' не успяха да стопят.

Най-резултатни в срещата бяха Вий Кай Ребане от Нехтохимик, която направи дабъл-дабъл със 17 точки и 10 борби и Христина Иванова от Левски с 13 точки.