Лукойл Академик разгроми Левски в баскетболното дерби на България. Студентите категорично надиграха най-големия си съперник и биха с 91:64.

В залата в Правец дерби изобщо не се получи, след като възпитаниците на Марин Докузовски поведоха с 15 точки още в деветата минута - 26:11. "Студентите" продължиха да доминират и през втората четвърт, в която те увеличаваха постепенно преднината си.

На почивката шампионите водеха с 21 точки разлика - 51:30. В третата част аванса на домакините достигна 30 точки - при 73:43 и при 75:45 точки.

Лукойл Академик стартира със серия от 5:0 в последните 10 минути и поведе с 33 точки - 80:47, а малко по-късно записа и най-голямата разлика в мача 35 точки при 88:53. Така шампионите постигнаха трети пореден успех от началото на сезона. Частта се отличи и с кратко прекъсване на тока, но техническият проблем бързо бе отстранен.

За победителите се отличиха Мохамед Абукар с 21 точки и 6 борби, Дарил Уоткинс с 18 точки и 9 борби, Девин Грийн с 14 точки и Тодор Стойков с 12 точки. За Левски най-резултатни бяха Павел Иванов с 13 точки и 9 борби и Марко Маринов с 11 точки.

В друга среща от кръга Берое  падна от Ямбол със  70:72 (16:24, 11:11, 23:19, 20:18).