Лукойл Академик разгроми гостуващия Спартак (Плевен) със 111:72 (29:26, 20:16, 34:12, 28:18) точки в среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това бе десети успех от 11 срещи за шампионите.

Интрига в срещата нямаше, след като "студентите" стартираха със серия от 10:0, а на почивката водеха с 49:42. Шампионите изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 34:12.

Две минути преди сирената те имаха аванс от 36 точки при
резултат 105:69. Най-голямата преднина за домакините бе 39 точки след кош на Николай Колев три секунди преди края.

Новото попълнение на "студентите" Кристофър Дън дебютира с 6 точки, 5 асистенции, 1 борба и 2 отнети топки за близо 18 минути игра. Иначе най-резултатен бе Веселин Веселинов с 21 точки и 5 борби. За плевенчани Цветослав Острев се отчете със 17 точки.