Лукойл Академик приключи с победа участието си в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп". Възпитаниците на Димитриос Галанис победиха гостуващия Асесофт Плоещ (Румъния) с 92:77 (29:17, 18:19, 26:20, 19:21) точки, но отпаднат от надпреварата.

Срещата бе без значение и за двата отбора. "Студентите" завършват с 4 победи и 6 загуби, а Асесофт с 3 победи и 7 загуби.

Двубоя за шампионите пропусна Филип Виденов. Треньорът на Лукойл Академик Димитриос Галанис отказа да коментира това, но Виденов дори не беше в залата. За домакините не игра и Тенчо Банев, който е с контузия.

Лукойл Академик започна отлично срещата и още в първата част поведе с 20:8 и 25:10. След това до края на двубоя домакините поддържаха разлика около 15 точки и без проблеми стигнаха до крайния успех. 4:34 минути преди края разликата премина границата от 20 точки - 85:64 след кош на Лалич.

Силен мач за шампионите изигра Аландо Тъкър, който направи "дабъл-дабъл" - 30 точки и 11 борби. 18 точки и 6 борби добави Юре Лалич.

Треньорът Галанис даде изява и на младите играчи на тима Крис Минков, Николай Грозев и Николай Колев. За Плоещ Кристофър Дън записа 22 точки, а с 21 точки и 12 борби завърши Джералд Лий.

Среща от последния 10-и кръг в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп":
Лукойл Академик (София) - Асесофт Плоещ (Румъния) 92:77 (29:17, 18:19, 26:20, 19:21)

състав на Лукойл: Юре Лалич 18, Димитриос Вергинис 8, Веселин Веселинов 10, Божидар Аврамов 7, Аландо Тъкър 30 (Крис Минков 0, Александър Янев 10, Девин Уайт 2, Киърън Ачара 6, Николай Грозев 1, Николай Колев 0)