Шампионът Лукойл Академик записа четвъртата си поредна победа в Националната баскетболна лига, след успех като гост над Черно море порт Варна със 105:71 точки.

С изключение на първата част гостите не оставиха никакви шансове на домакините и съмнения кой е по-стойностният отбор. Двата отбора изиграха много силна първа част, като нито един от тях не успяваше да вземе голямо точково предимство.

Домакините започнаха с тройка на Лъчезар Радев, поведоха с 5:2, но шампионите изравниха при 7 равни. Последваха още 4 равенства, последното при 19:19. След това Асен Великов вкара кош и добави още една точка от наказателен удар и Черно море порт Варна поведе с 4 точки - 23:19. В края на първата част домакините заслужено водеха с 25:21.

Играчите на Черно море порт Варна започнаха отлично втората четвърт и поведоха със 7 точки при 30:23. Гостите намалиха изоставането си на само точка след близо четири минути игра при 32:31 след като Брендън Хийт и Веселин Веселинов реализираха тройки. Последваха силни минути за шампионите, които реализира 6 безответни точки и поведоха с 40:34. Преднината на Лукойл Академик достигна до 13 точки при 49:36, но в крайна сметка на почивката водеха с 11 точки - 49:38, предаде БТА.

След почивката шампионите показаха класата си и напрактика решиха окончателно изхода от двубоя. Младостта и ентусиазмът на младите играчи на Черно море порт Врана не успя да компенсира класата на Лукойл Академик. След размяна на по четири точки в началото на третата част гостите започнаха да трупат преднина, която в средата на четвъртината достигна до 17 точки - 45:62.

Преди последната част преднината на Лукойл Академик бе 30 точки - 81:51. В последната четвърт Лукойл поддържаше аванса си, спокойно доигра минутите до края и заслужено спечели срещата.