Българският шампион Лукойл Академик загуби с 61:74 от шампиона на Босна и Херцеговина Игокеа в мач от предпоследния кръг на баскетболния турнир за мъже Еврокъп и загуби шансове да продължи борбата.

След предпоследния кръг отборът на Лукойл Академик е на последното шесто място в групата с актив от 10 точки - 2 победи и 6 загуби.

Мачът започна равностойно, но постепенно домакините наложиха своя стил на игра и поведоха с 15:9, а след отлични изяви на Сержерио Гибсън спечелиха първата четвърт с 23:17. Втората част обаче премина определено под доминацията на баскетболистите на Лукойл Академик, сред които блестеше Аландо Тъкър. Българите не само спечелиха частта с десет точки разлика - 22:12, но и се оттеглиха на почивка с пет точки аванс - 53:48. Третата част се оказа ключова за развоя на срещата и за крайния победител. След равностойни първи минути шампионите на Босна и Херцеговина направиха пълен обрат. През последните десет минути отново баскетболистите на Игокеа доминираха и спечелиха срещата със 74:61.

Най-резултатен за Игокеа бе Неманя Гордич - 16 точки, следван от Сержерио Гибсън - 13 точки, Милан Дозет - 10 точки. От Лукойл Академик най-много точки реализира Аландо Тъкър - 17 точки, следван от Юре Лалич - 10 точки, и Давид Уайт - 9 точки.

Резултати:

Асесофт Плоещ (Румъния) - Апоел Йерусалим (Израел) - 69:77 (17:21,18:22,18:17, 16:17)

Пинар Измир (Турция) - Химки Москва (Русия) - 76:95 (22:32,15:23,21:25,18:15)

Игокеа (Босна и Херцеговина) - Лукойл Академик (България) - 74:61 (23:17, 12:22, 18:9,21:13)

1. Химки 9 8 1 790:674 17 точки
2. Пинар Кършияка 9 5 4 730:727 14
3. Апоел Мигдал 9 5 4 698:692 14
4. Асесофт Плоещ 9 3 6 717:750 12
5. Игокеа 9 3 6 699:728 12
6. Лукойл Академик 9 3 6 636:679 12 точки.