Баскетболният шампион Лукойл Академик (София) победи гостуващия Черно море Порт Варна с 91:75 (19:9, 19:23, 28:22, 25:21) точки в среща от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Чавдар Костов дебютира за домакините след завръщането в българския баскетбол.

"Студентите" започнаха силно мача и въпреки че на моменти варненци бяха близо до изравняване, не загубиха водачеството до края.

Възпитаниците на Димитриос Галанис остават еднолично на върха във временното класиране с 8 победи и 1 загуба. Варненци са с 6 успеха и 3 поражения до момента на трето място.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 19 точки и 7 борби беше Киърън Ачара. 13 точки добави Юре Лалич. Последния си мач за тима изигра Дейвин Уайт, който вкара 8 точки и направи 3 асистенции. Чавдар Костов повторно дебютира за тима. Той беше терена 12 минути, но не успя да се разпише.

За варненци Джордже Тресач вкара 15 точки, 14 точки отбеляза Педжа Стаменкович, а с 10 точки се отчете Николай Стоянов.

Ямбол се наложи като гост на Спартак (Плевен) с 98:89 точки. Баскетболистите на Юлиан Радионов водеха през всичките 40 минути.

В драматичен мач Левски победи само с точка разлика като гост Берое (Стара Загора). "Сините" се наложиха с 94:93 (26:26, 21:24, 27:29, 20:14) точки.

Домакините водеха почти през целия двубой, а 2 секунди преди края Мартин Раднев пропусна два наказателни удара. Най-резултатен за победителите бе Павел Иванов с 32 точки. Лайънъл Чалмърс се отчете с 16 точки, а с 12 точки, 8 борби и 5 асистенции се отличи Христо Захариев. За домакините изключителен мач изигра Майк Ди Нуно, който вкара 9 тройки и завърши с цели 41 точки. Доминик Фъргюсън направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 13 борби, а Мартин Раднев записа 14 точки и 8 борби.