Дунав победи Монтана с 97:69 (28:15, 19:14, 26:24, 24:16) точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Жаклин Златанова, Шанте Еванс и Таня Чиров.

Отборът на Монтана започна в състав Олена Самбурска, Милена Томова, Анна Соколан, Стефка Николова, Радостина Славова.

Още в началото на мача дунавки успяха да натрупат преднина, като в края на първата четвърт водеха с 13 точки - 28:15. В последните секунди на частта се наложи Жаклин Златанова да напусне терена заради контузия.
През втората четвърт домакините успяха да увеличат разликата в резултата на 18 точки - 47:29, а в края на третата вече водеха със 73:53. В последната част дунавки продължиха със силната игра и победиха с 97:69.

За отбора на Дунав 8806 с 32 точки се записа Шанте Еванс, а Виолина Кочева и Радостина Димитрова отбелязаха по 17. От Монтана най-резултатна беше Олена Самбурска с 24 точки, а Милена Томова вкара 14 точки.