Дунав 8806 (Русе) спечели за четвърта поредна година Купата на България по баскетбол за жени. Финалната четворка за втори пореден път се игра в зала "Дунав" в Русе.

На финала възпитаничките на Георги Божков победиха лидерките в класирането за сезона на Националната баскетболна лига Нефтохимик 2010 (Бургас) с 87:69 точки.
Купата на Дунав 8806 връчи кметът на Русе Пламен Стоилов, а на Нефтохимик 2010 за второто място - президентът на БФБаскетбол Георги Глушков.

За най-полезна състезателка на турнира беше избрана Аманда Джонсън от Дунав 8806, която е и най-добър реализатор. Специалната награда на БФБаскетбол за най-сърцат и борбен играч получи Радостина Димитрова. С най-много спечелени борби са Радостина Нанева от Монтана и Ашли Гейл от Нефтохимик, най-много отнети топки имат Кристина Сантяго и Анна Соколан, а с най-много асистенции са Зорница Костова и Олга Дубровина.

Двата отбора играят на финала в надпреварата за трета поредна година.

Баскетболистките на домакините, които са шампионки на страната, поведоха в резултата още в началните минути и поддържаха преднина през целия мач. Отборът на Петко Маринов не успя да се противопостави на домакините, тъй като Олга Дубровина получи контузия в началото на мача. Още в 9-ата минута русенки поведоха с 10 точки - 22:12.

След 20 минути домакините имаха аванс от 15 точки - 54:39. Русенки продължиха да доминират и в края на третата четвърт преднината им достигна 21 точки при резултат 74:53.

В последната част срещата се доигра без никаква интрига.
За победителките Аманда Джонсън се отличи с 25 точки и 7 борби. Кристина Сантяго добави 20 точки и 8 борби, а със 17 точки завърши Мерике Андерсон. За Нефтохимик 2010 Ашли Гейл вкара 17 точки, 12 точки вкара Анета Митева, а Анна Соколан се отчете с 10 точки, 8 борби и 5 асистенции.