Баскетболистите на Левски спечелиха решителния 5 мач от от полуфиналните плейофи в НБЛ срещу Балкан (Ботевград). "Сините" се наложиха след драматичен мач с 80:76 (23:15, 25:12, 9:29, 23:20) и затвориха серията с 3:2 успеха.

Възпитаниците на Константин Папазов имаха пълно
превъзходство през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка с аванс от 21 точки при 48:27.

Столичани излязоха отпуснати през третата част и позволиха на съперника да стигне до обрат. 41 секунди преди сирената ботевградчани стигнаха до 56:55 в своя полза след серия от 29:7 точки.

Левски все пак влезе с аванс от 57:56 в четвъртата част. Нова силна серия от 14:3 точки позволи на Балкан да поведе 2:54 минути преди края със 73:66.

Гостите удържаха преднината си в резултата до последната минута, в която левскарите вкараха пет безответни точки и все пак стигнаха до крайната победа.

Марко Маринович беше най-полезен за столичани с 25 точки и 6 асистенции. Неманя Протич добави 14 точки, а Младен Пантич завърши с 12 точки и 6 борби. Бошко Йовович беше най-резултатен за Балкан с 15 точки, а по
14 точки добавиха Йордан Бозов и Владимир Панич.

Левски ще играе срещу победителя от другия полуфинал между защитаващия титлата си Лукойл Академик и Рилски спортист, който е по-късно днес.