Коментари: 0
  • 10
    1

Край на мача. 0:0 на стадион "Фатих Терим" в Истанбул.

90+4 минута - Жълт картон за влезлия като резерва Мевлют Ердинч от състава на домакините.

90-та минута - 4 минути добавно време.

86-та минута - Кампаняро на мястото на Лукоки в състава на българския шампион.

81-ва минута - Трета и последна смяна в състава на домакините - Наполеони вместо Мосоро.

79-та минута - Жълт картон за Жуниор Кайсара от "Истанбул ББ".

77-ма минута - Лукас Саша в игра на мястото на Яцек Горалски.

73-та минута - Ежеро Елиа е заменен от Керим Фрай.

67-ма минута - В същото време, в другия двубой от групата на "Лудогорец", "Брага" изненадващо води на "Хофенхайм" с 2:1.

65-та минута - Промяна и за "Истанбул ББ" - Емануел Адебайор е заменен от Мевлют Ердинч.

63-та минута - Жълт картон за Ежеро Елиа от състава на домакините.

62-ра минута - Груба грешка на вратаря Хорхе Броун, която той съумя бързо да поправи.

58-ма минута - Първа смяна в състава на "Лудогорец". Жоао Пауло отстъпва мястото си на Клаудиу Кешерю. Румънският национал ще води нападението на "орлите".

54-та минута - Коварен удар на Мосоро, при който Броун внимаваше и улови.

49-та минута - Адебайор изведе прекрасно Емре сам срещу Броун, но аржентинският страж се намеси. В ответната атака Лукоки и Жоао Пауло имаха само един противников защитник пред себе си. Бразилецът излезе очи в очи с Бабаджан. Ударът му обаче бе меко казано разочароващ.

Начало на второто полувреме. Без промени и в двата състава на почивката.

Край на първата част

41-ва минута - Елиа се сблъска със Сисиньо в наказателното поле на "Лудогорец" и поиска да бъде отсъдена дузпа, но главният съдия отхвърли претенциите му.

35-та минута - Този път Вандерсон тества Бабаджан. Турският вратар отново бе на място и изби топката в ъглов удар.

32-ра минута - Натанаел се впусна в атака и центрира остро към наказателното поле на "Истанбул ББ". Атама изби в корнер, а от него не последва нищо опасно пред турската врата.

24-та минута - Пробив на Джоди Лукоки по дясното крило завърши с хубав удар. Бабаджан обаче отново се намеси отлично. "Лудогорец" удържа на ранния домакински натиск и изравни играта в последните минути.

22-ра минута - Сисиньо сложи топката на главата на Жоао Пауло, който стреля опасно, но стражът на домакините Бабаджан спаси.

13-та минута - Шут на Жоао Пауло от дистанция, но над вратата на Бабаджан.

11-та минута - Епуряну стреля с глава, а топката премина малко в страни от десния страничен стълб. Късмет за "Лудогорец".

9-та минута - Много проблеми за левия бек на "Лудогорец" Натанаел. Бразилецът на два пъти сбърка и позволи последователно на Мосоро и Висча да центрират, но колегите му в отбраната на българския шампион се справиха.

3-та минута - Елиа навлезе в наказателното поле на "орлите" и пусна остро центриране, но Горалски с глава изби в ъглов удар.

Стартови състави

"Истанбул ББ" (4-2-3-1): Бабаджан; Кайсара, Епуряну, Атама, Клиши; Емре, Инлер; Вишча, Мосоро, Елиа; Адебайор

"Лудогорец" (4-2-3-1): Броун; Сисиньо, Моци, Пластун, Натанаел; Горалски, Дяков; Лукоки, Анисе, Вандерсон; Жоао Пауло

ПРЕВЮ

"Лудогорец" започва третото си участие в Лига Европа, второ в груповата фаза на турнира, срещу турския вицешампион "Истанбул Башакшехир".

Тазвечершният съперник на родния първенец е приятната изненада в местната Суперлига и поразмести позициите на трите гранда - "Галатасарай", "Фенербахче" и "Бешикташ". Освен това "Истанбул ББ" бе близо до влизане в групите на Шампионска лига, но отпадна драматично от "Севиля".

Инфарктен развой, но все пак радост и участие в Шампионска лига за "Севиля" (ВИДЕО)"Истанбул Башакшехир" бе близо до подвиг в Андалусия

В състава на "Башакшехир" личат имената на Емануел Адебайор, Елжеро Елиа, Гьокхан Инлер, Гаел Клиши, турската легенда Емре Белозоглу, както и бившият ас на "Лудогорец" - бразилският краен защитник Жуниор Кайсара.

Само преди дни "Истанбул" удари "Фенербахче" с 3:2 като гост и настроението в тима на треньора Абдула Авджъ е приповдигнато.

"Лудогорец" обаче също се намира в добра форма. Изненадващо с "орлите" за Истанбул не пътува Върджил Мисиджан. Все още не е ясна причината.

Стартовите 11 на разградчани са предвидими заради наказанието на Марселиньо. В негово отсъствие за "Лудогорец" изнесен малко по-напред от обичайното ще бъде националът на Мадагаскар Абел Анисе.

Българският шампион ще опита отново да стигне далеч във втория по сила европейски клубен турнир. При последното си участие в групите през сезон 2013/14 "орлите" прескочиха тази фаза без поражение, а впоследствие елиминирахa драматично италианския "Лацио" с общ резултат 4:3. Походът им бе спрян от "Валенсия" (0:4) на осминафинал.