Световната шампионка Сали Пиърсън (Австралия) спечели титлата на 100 метра с препятствия на олимпийския турнир по лека атлетика на Игрите в Лондон.

Пиърсън финишира за 12.35 секунди, което е олимпийски рекорд и най-добър резултат в света за сезона. Пиърсън, която доминира в тази дисциплина в последните две години, донесе първа титла за Австралия в турнира по лека атлетика и общо четири от началото на Игрите в Лондон.

Втора и трета завършиха съответно американките Даун Харпър с 12.37 секунди и Кели Уелс с 12.48 секунди. 25-годишната Сали Пиърсън е олипийската вицешампионка от Пекин 2008, а тази вечер победи Даун Харпър, която спечели титлата преди четири години на олимпийските игри.

Бягането се проведе при дъждовно време. Пиърсън стигна до победата в края на дистанцията, а няколко секунди след финала дори не знаеше, че е спечелила титлата.