Мащабна спасителна акция в планината. Трети ден планинските спасители издирват 65-годишна туристка в Рила. Жената е предприела сама преход в планината. От следобедните часове в неделя нейните близки са загубили контакт с нея.

Екип на Планинската спасителна служба се отправя към хижа "Мальовица", където жената е забелязана за последен път. Осигурен е хеликоптер "Кугър" от автобаза Крумово за облитане и оглеждане на по-голям район.

Поради рязкото влошаване на времето и появилия се силен вятър, полетът е задържан.

Военновъздушните сили са получили разрешение и машината е в готовност да излети, когато метеорологичните условия позволяват това.

Близо 10 часа продължиха издирвателните действия днес. В 18:30 ч. слезе и последната група спасители.

25 спасители и две спасителни кучета са обходили целия Мальовишки дял. Те са търсили при изключително сурови условия – между 80 и 100 км в час са ветровете в Рила.

Жената, след като е излязла от хижата, се е засякла с други хора, с които са разговаряли. Оттогава обаче следите й се губят. Утре спасителният щаб се събира отново, за да решава как ще процедира по-нататък.

„Това, което сме отчели като действие, ще потърсим съдействие още от всички хора, които са били в неделя и са я срещнали тази жена, защото вече има обаждания от туристи, че са разговаряли с нея. Ще потърсим по всяка вероятност с дронове да работим, за да спестим малко усилията на хората”, заяви Петър Терзийски, началник на ПСС – район „Боровец „.

Очаква се утре в Рила времето да продължава да се влошава. От Спасителната служба предупредиха хората, които планират обходи, че по това време летните маршрути, които са използвали, вече стават опасни.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google