Локомотив (Пловдив) и Славия не можаха да се победят в мач от 20-ия кръг на "А" група. Двубоят на "Лаута" завърши 1:1.

Тимът от "Овча купел" е третият, който взима точка като гост на "черно-белите". Преди това единствено Литекс и Берое се добираха до равенство. Пловдивчани продължават да нямат загуба на собствения си стадион.

И двете попадения в мача паднаха през втората част.

В 64-ата минута Йордан Тодоров бе фаулиран от Молдованов в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на домакините. В 66-ата минута Христо Златински бе точен от бялата точка - 1:0.

"Белите" обаче бързо се върнаха в играта. В 69-ата минута Радослав Димитров изравни с ефектен удар от около 20 метра.

Локомотив (Пловдив) вече има 34 точки, колкото четвъртия Локомотив (София). Столичани обаче са с мач по-малко. Славия остава на девета позиция с 28 точки.