Черноморец победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в своята четвърта контролна среща от началото на зимната подготовка.

Мачът започна с час закъснение заради снеговалежа, тъй като трябваше да се почисти градския стадион в Поморие. Първата част беше сравнително равностойна и завърши при резултат 0:0. Все пак бургазлии бяха малко по-настоятелни, създавайки няколко добри ситуации. През втората част момчетата на треньора Димитър Димитров бяха тези, които държаха инициативата в мача. В 70-ата минута, току що влязъл в игра, Милчо Ангелов засече много добро центриране на Крум Стоянов и отбеляза за 1:0. Крайното 2:0 оформи друг юноша на клуба Станислав Дрянов, който беше изведен от Преслав Йорданов, и с много елегантен удар прехвърли стража на гостите от Пловдив.

След края на срещата треньорът на бургазлии Димитър Димитров сподели пред медиите, че е доволен от свършената работа през първия зимен лагер.

"Това, от което не съм доволен е селекцията, тъй като дошлите на проби до този момент футболисти не задоволяват нашите изисквания", коментира Димитров. Той каза още, че все пак един от тях ще остане в тима. Това е Янис Юсеф, който играе като вътрешен халф.