Мнения на двамата треньори след победата на Локомотив (Пловдив) над Локомотив (София) с 2:1 в мача от 20-ия кръг на "А" група:

Стефан Генов (Локомотив София): "Загубихме един равностоен мач. Не мога да упрекна футболистите, че не са проявили характер и желание. Теренът беше тежък. Трудно можеше да се очаква кой знае какво качество в тази среща. Резултатът беше решен от класата на противника. Те бяха много добре групирани. През второто полувреме играхме с по-голяма агресия, пренесохме играта в половината, но срещу добре подредената и сгъстена отбрана не успяхме да намерим решение. Много от титулярите ни отсъстваха. Нямаме достатъчно равностойни смени. Трябваше да направим много трансформации в защита. Някои играха на неподходящи позиции. Това са моментните ни възможности. Всеки един даде максимума, но и умората вече си казва думата."

"Допуснахме грешка от статично положение през първото полувреме, след това се върнахме в мача, но отново бързо ни вкараха втори гол. Просто ни липсваше класа. Притеснен съм не за себе си, а са състоянието, което се намира нашия отбор. Имам претенции към съдийството. Много груби влизания имаше. Валентин Галев е със съмнение за счупен нос".

Александър Станков (Локомотив Пловдив): "Тежък мач за нашия отбор. Най-важното е, че победихме и взехме три точки. Искам да поздравя момчетата за сърцатата игра. Не сме очаквали лек мач. Условията бяха много трудни, теренът беше доста тежък. Футболните достойнства отсъстваха, имаше повече единоборства, повече борба за първа топка, но нашият отбор показа характер и по-голямо желание за победа. Създадохме повече ситуации за гол и заслужено спечелихме. Най-важното за нас е да класираме в първата седмица. Иначе нямаме конкретни цели. Рано е да говорим за нещо повече. Има още много мачове. Ако играем добре, дай Боже да влезем и в евротурнирите, но основната ни цел си остава седмицата".