Славия победи Нефтохимик с 5:1 в мач от втората фаза на "А" група.

"Белите" се оказаха губещи в резултата, но след това успяха да се върнат в срещата и да запишат убедителен успех. Отлично се представи Галин Иванов, който се разписа на три пъти и изработи дузпа за "белите".

Домакините започнаха по-активно срещата и пропуснаха няколко чисти голови положения. В 20-ата минута Веселин Марчев беше спънат в наказателното поле от Диян Лефтеров. Бившият национал Чавдар Янков обаче пропусна от бялата точка, пращайки топката в аут.

На два пъти Галин Иванов и един път Радослав Василев от
чисти позиции не успяха да преодолеят вратаря Костадин Георгиев.

В 37-ата минута гостите от Бургас изненадващо поведоха в резултата. Михаел Орачев стреля от далечна дистанция, топката се отби в защитник на домакините, излъга вратаря Георги Петков и влезе във вратата на "белите".

В добавеното време на първата част Галин Иванов се измъкна от защитата на гостите и беше съборен от Ивелин Янев в наказателното поле. Радослав Василев хладнокръвно реализира за 1:1 от бялата точка.

В 50-ата минута вратарят Георгиев излезе неразчетено,
Фернандо да Силва стигна първи до топката в наказателното поле, финтира стража, като Радослав Димитров нанесе удар в опразнената врата, но бранител изчисти с глава пред голлинията.

Само три минути след това столичани достигнаха до втори гол. Чавдар Янков изведе Галин Иванов с подаване зад центъра, Иванов излезе сам срещу вратаря и с точен удар вкара за 2:1. В 58-ата минута Радослав Димитров центрира във вратарското поле, където Веселин Марчев скочи по-високо от защитата на гостите и с глава вкара в мрежата за 3:1.

В 67-ата минута Галин Иванов стреля от границата на
наказателното поле, топката вмина през краката на Георгиев и отново влезе зад него. Пет минути по-късно Иванов оформи своя хеттрик с удар от наказателто поле пред опразнената врата на Нефтохимик за крайното 5:1.

Загубата остави Нефтохимик на последното 14-о място с актив от едва 12 точки. Славия продължва да заема деватата позиция в "А" група с 34 точки.