Монтана отстъпи с 0:1 на румънския Политехника (Яш) в третата си контролна среща на турска земя. Единственото попадение за румънците вкара Александру Тигънашу в 30-ата минута, а през втората част двата отбора имаха по две възможности да вкарат голове.

С контузии в отбора на Монтана са полузащитникът Илиан Илиев, който дойде от Миньор (Перник), както и вратарят Веселин Цветковски. Двамата пропускат следващата проверка на отбора, която е утре в 15,30 часа срещу шампиона на Македония Вардар (Скопие).

До момента Монтана завърши 0:0 с руския Торпедо (Москва) и спечели с 3:0 срещу Саско (Грузия). Днешният съперник на монтанци - румънският Политехника (Яш), заема 15-о място в Лига 1 на своята страна.