Литекс надигра, но не победи ОФК Червен бряг като гост. Ловчанлии изпуснаха половин дузина положения и приятелската среща завърши с равенство 1:1.

"Оранжевите" бяха безспорно по-добрият тим на терена, но не съумяха да си вкарат ситуациите, докато домакините, които са лидери в Северозападната „В” група, се възползваха от единствения си шанс.

Тренировъчният спаринг премина в две части от по четиридесет минути. С оглед на разликата в класите, логично ловчанлии натиснаха съперника си от самото начало и набързо сътвориха няколко опасни атаки към вратата на Христов, но сенегалецът Коли, Иса и Иванов не успяха да вкарат.

В 28-ата минута Литекс все пак поведе в резултата. Кирил Динчев изведе с отличен пас Галин Иванов зад гърба на отбраната, а той от своя страна подаде към връхлитащия Томи Костадинов, за когото не беше проблем да я мушне в мрежата.

Литекс излезе през второто полувреме с шест смени в състава си, а постепенно Христо Стоичков подмени и всички футболисти. Първи игрови минути след отсъствие заради контузии записаха Цветанов и Недялков, шанс бе даден и на трима юноши от школата.

В 57-ата домакините стигнаха до изравнителен гол дело на Милен Тонев.

Попадението активизира "оранжевите", които се разиграха, но изпуснаха три идеални възможности за гол в последните минути. Първо Башов се озова сам срещу вратаря, но вместо да го разстреля от упор, той реши да комбинира и атаката пропадна. После на изгодна стрелкова позиция излезе и Цветанов, но силният му шут бе майсторски спасен от стражът на Червен бряг. Едон Хасани също пробва силата на удара си от 20-ина метра, но нацели страничната греда, а малко по-късно директно от корнер албанецът удари и напречния стълб.