ЦСКА победи третодивизионния Марек с 5:0 в контролна среща. Този път за "червените" игра Мишел Платини, който няма картотека за срещите от родната "А" група.

Бразилецът демонстрира добра форма, като реализира четири гола. Влезлият като резерва Нюаджи пък също се разписа.

През първата част двата отбора не предложиха интересна игра и голови положения липсваха. Изключение прави само една ситуация в 25-ата минута, когато Марек можеше да поведе в резултата. Тогава бившият нападател на Левски и Локомотив (Пловдив) - Екундайо Джайеоба, стреля на сантиметри от гредата.

След почивката обаче на терена се появи Мишел Платини, който промени облика на ЦСКА.
Именно той откри резултата в 68-ата минута от дъгата на наказателното поле. Пет минути по-късно Платини засече центриране на Скиорили от корнер за 2:0.

Малко след това резултатът стана класически благодарение на хубава индивидуална намеса на друга резерва - Нюаджи.

Платини оформи хеттрика си пет минути преди края. Тогава той получи топката от Бенжелюн, а преди това отново Скиорили бе центрирал от ъглов удар.

Това обаче не бе всичко. В последните секунди отново Платини бе точен за 5:0.

Ето и състава на ЦСКА: Макенджиев, Венков, Саша, Сержиньо, Бандаловски, Анисе, Попов, Тасио, Кириакидис, Крачунов, Присо (като резерви влязоха Родригес, Господинов, Янчев, Нюаджи, Йовчев, Антонио, Скиорили, Платини, Тенгариня, Грънчов, Бенжелюн).