Монтана нанесе четвърта поредна загуба на новака Пирин (Гоце Делчев) и спечели с 3:0 като домакин в среща от 8-ия кръг на "А" група.

Тимът от Северозападна България доминираше през целия мач и още от първите минути тръгна в атака. Още в 5-ата минута резултатът можеше да бъде открит, но удар на Георги Пашов срещна гредата на вратата на гостите. Малко по-късно Димитър Воденичаров изпусна да реализира, след като бе излязъл сам срещу вратаря, но все пак се реваншира и в 27-ата минута именно той реализира за 1:0.

В края на полувремето, в 40-ата минута Мирослав Антонов се възползва от пас на Георги Пашов и удвои.

Резултатът стана класически в 52-ата минута Деян Христов получи топката от Димитър Воденичаров и от близка дистанция отбеляза.

Така Монтана вече има 10 точки и се изкачи на 7-а позиция. Пирин остава на 11-о място с 9 точки.