Любимец постигна втора поредна домакинска победа в първия си сезон в "А" група. Новакът се наложи с 2:1 над Локомотив (София).

Първото полувреме донесе малко емоции на около 1500 зрители на Градския стадион в Любимец - преобладаваше игра в средата на терена и единоборства, при едно от които бразилецът Том получи жълт картон.

Ще се запомнят и няколко ъглови удара в полза на Локомотив, изпълнявани от бразилеца с български паспорт и бивш български национал Маркиньос.

В 48-та минута капитанът на Локомотив (Сф) Александър Бранеков извърши много грубо нарушение срещу Тодор Колев, за което главният съдия Николай Йорданов показа директен червен картон на Бранеков. А една минута след червения картон домакините вече водеха в резултата - след центриране в наказателното поле на столичани топката попадна в Майкъл Тевия, който от удобна позиция я изпрати в мрежата на Валентин Галев - 1:0 за Любимец.

Макар и с човек по-малко, столичани бързо изравниха и заслугата е на бразилския полузащитник Маркиньос, който с отлично изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра не остави никакъв шанс за вратаря на домакините Деян Вълков - 1:1.

В 78-та минута треньорът на Локомотив Емил Велев бе отстранен от резервната скамейка за бурна реакция срещу съдийско решение.

В 83-та минута след центриране на Антон Огнянов топката попадна в Мирослав Будинов и той от малкото наказателно поле я изпрати в мрежата на Валентин Галев - 2:1 за Любимец, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

Любимец вече има 6 точки от три мача, докато положението при столичния Локомотив е много тежко - само 1 точка спечелена в първия кръг срещу Пирин (Г,Делчев).