Лудогорец надигра молдовския Шериф и победи с 3:1 в контролна среща, част от лагера на българския шампион в Турция.

Разградският тим започна срещата много добре, но допусна гол в 8-ата минута, когато Дедов бе точен за Шериф от воле от границата на наказателното поле. Само 4 минути по-късно обаче Козмин Моци върна равенството на терена. Той бе точен с глава след центриране на Емил Гъргоров.

Натискът на Лудогорец продължи и в 25-ата минута те обърнаха резултата в своя полза. Марселиньо успя да финтира двама бранители на молдовския тим, подаде към новото попълнение Неманя Милисавлевич и той се разписа за 2:1. Това беше и резултатът, при който двата тима се оттеглиха на почивка.

На почивката Ивайло Петев направи доста смени в състава си.

В 52-а минута влезлият като резерва Мичел Бургзорг получи директен червен картон за груб фаул. На негово място влезе Безяк и така се запази численото равенство на терена. В последния половин час игра на терена за Шериф се появи българският нападател Владислав Мирчев, който е на проби в тима.

В 70-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, но вратарят на Шериф спаси удара на Иван Стоянов. Българският шампион все пак стигна до трети гол в 80-а минута, когато Роман Безяк получи добра топка и стреля технично в мрежата.

В добавеното време друго ново попълнение на Лудогорец Себастиян Ернандес можеше да дооформи разгрома за молдовците, но от 10-ина метра стреля в аут.