Лудогорец се наложи с 3:0 над Славия в мач от третия кръг на  "А" група, въпреки че игра с голяма част от резервите.

Трите точки изравниха шампионите с лидерите в класирането Ботев и Литекс, но тези два тима имат по мач по-малко. Нефтохимик също има шест точки след победата над Черноморец в петък.

Лудогорец взе аванс рано в мача, въпреки че нямаше териториално превъзходство и "белите" се държаха прилично на терена. За шампионите още в десетата минута се разписа Себастиан Ернандес, който стреля силно със странична ножица и преодоля Георги Петков за 0:1.

Славия имаше възможност бързо да върне гола, но първо Диего Невес не успя да се възползва от грешка в отбраната на шампионите, а след това Христо Янев изпусна много чисто положение, стреляйки в напречната греда от точката за дузпа.

Лудогорец овладя играта през второто полувреме и абсолютно заслужено стигна до още два гола, донесли трите точки за шампионите. Михаил Александров вкара в 56-ата минута, а крайното 3:0 беше оформено само шест преди края, когато Жуниор Кишада преодоля съперник на ъгъла на наказателното поле и изпрати топката в мрежата на Георги Петков със силен удар.