Лудогорец победи в контролна среща Спарта (Прага) с 1:0 на терена в испанския град Коста дел Сол.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата отбора имаха своите голови положения. В 28-ата минута Роман Бенднар стреля от добра позиция, но вратарят на разградчани Иван Чворович имаше отлична проява и спаси.

Христо Златински на няколко пъти бе близко до отбелязване на гол. В 31-ата минута Христо Златински стреля, но вратарят на пражкия отбор Марек Чех спаси. Ситуацията се повтори и в 45-ата минута, когато страхотен удар от фаул на Христо Златински отново бе спасен от Марек Чех.

Още в самото начало на второто полувреме обаче усилията на Христо Златински се увенчаха с успех: в 48-ата минута той изпълни отлично пряк свободен удар и прати топката в десния долен ъгъл на влезлия на почивката чешки вратар Милан Свенгер.

При следващата атака Жуниор Кишада стреля добре, но този път Милан Свенгер имаше добра проява и спаси удара на бразилеца. В последните двадесетина минути на мача заваля силен дъжд, който в комбинация със силния вятър направи доста тежки атмосферните условия на терена в Коста дел Сол.