Шампионът на България и Лудогорец, победи Пирин (Благоевград) с 5:1 в първата си контрола от предсезонната си зимна подготовка. В игра влязоха всички футболисти от тима на Стойчо Стоев, сред които и новите попълнения.

Мачът изгледа и собственикът на клуба от Разград Кирил Домусчиев.

Шампионите поведоха набързо с два гола на Кишада в 8-ата и 12-ата мин. След свободен удар в 22а-ата минута Ернандес направи р3:0 в полза на Лудогорец.

През втората част, когато бяха направени и много смени, футболистите на Пирин успяха да намалят преднината на безспорно по-класния си съперник с далечен удар на Васил Туджаров в 73-ата минута. 18-годишният холандец Йерун Лему, който е сред новите играчи в Лудогорец, вкара първия си гол за новия си тим и направи резултата 4:1, като загатна за добрите си възможности. Крайният резултат 5:1 в полза на шампионите на България оформи в 75-ата минута Мантула.