Локомотив (София) победи албанския Теута с 2:1 в първата си контрола от лятната подготовка.

"Железничарите" първи стигнаха до гол. Точен в 12-ата минута бе Крум Бибишков, който засече с глава центриране на Джиби. Последваха две неуспешни атаки на албанският отбор. Усилията на играчите на Теута обаче дадоха резултат и в 34-ата минута Якупи възстанови равенството с удар отблизо.

Играчите на Емил Велев оказаха натиск след почивката, но пропуски направиха Том и Писаров. Все пак българският тим стигна до успеха. Бранимир Костадинов вкара победното попадение две минути преди края.

В 70-ата минута пък на терена се разигра грозна сцена. Маркиньос блъсна съперников футболист, който преди това се опита да му скъса екипа. В последствие се стигна до масов бой, който завърши с червен картон за Даниел Гаджев.

Срещата, която се игра в Банско, бе изгледана от шефовете на Локомотив Георги Марков, Кристиян Добрев и Чавдар Цветков.

Ето и състава на Локомотив: Галев, Родригес, Ранджелович, Бранеков, Трифонов, Азрак, Колев, Маркиньос, Христов, Бибишков, Джиби (като резерви в игра влязоха Кацалиев, Дюлгеров, Димитров, Гаджев, Гаров, Том, Костадинов, Василев, Писаров)