Ботев (Пловдив) падна с 2:3 при гостуването си на Локомотив (София) от 13-ия кръг. Така „канарчетата” остават извън тройката във временното класиране. Гостите от Пловдив обаче има защо да съжаляват, защото съдията отмени две техни попадения.

Домакините поведоха още в 6-ата минута с гол на Ранджелович, но след това Луис Педро изравни в 15-ата.
В 32-ата минута Ромарио успя да вкара топката в мрежата, след като стражът на Локомотив Валентин Галев я изпусна, но попадението не бе признато. Съдията видя нарушение срещу вратаря.

В началото на второто полувреме пък Веселин Минев си отбеляза автогол, с който столичните „железничари” отново поведоха. В 69-ата минута обаче повече от 1000 фена на Ботев, които бяха дошли да гледат любимците си, скочиха нервно срещу съдията Александър Костадинов, който не призна втори гол на „жълто-черните”. Точен бе Бобан Грънчаров с глава, след като засече центриране от фаул на Галчев, но съдията не призна гола.

В 72-ата минута Маркиньос вкара за 3:1 в полза на Локомотив, а в първата минута на добавеното време Вандер отбеляза втори гол за Ботев от пряк свободен удар.