Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 срещу унгарския Видеотон в първата си среща от лагера в Испания, която бе част от приятелския турнир "Казино Марбея къп".

През първото полувреме нямаше сериозни опасности пред двамата вратари, като играта се водеше предимно в центъра на терена. Пет минути след почивката Тижани Белаид вкара след непряк свободен удар. Върната от играч на Видеотон топка към вратаря, беше уловена от стража с ръце и това доведе до непряк свободен удар в наказателното поле. Здравко Лазаров пусна топката между краката на Мартин Камбуров, а зад него Белаид я вкара между всички футболисти на унгарците за 1:0.

Само седем минути по-късно унгарците изравниха, когато Неманя Николич се възползва от центриране на Адам Гурчо и се разписа с глава във вратата на пловдивчани.

До края на срещата "черно-белите" пропуснаха да стигнат до победата, като Н'Дайде и Белаид не успяха да се разпишат във вратата на унгарците.

Треньорът на българския отбор Александър Станков пусна в игра различни състави през двете полувремена на двубоя.

12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров (71- 17. Костадин Марков), 18. Асен Георгиев, 33. Александър Тунчев (75- 14. Тихомир Трифонов), 87. Диего Фераресо, 20. Тижани Белаид, 3. Валери Георгиев (77- 6. Георги Коруджиев), 91. Крис Гади (69- 9. Дани Кики), 77. Здравко Лазаров-к (60- 27. Александър Якимов), 11. Мартин Камбуров (63- 22. Аласан Н’Дайе), 45. Жозеф Мендес (71- 89. Станислав Маламов).

Следващият мач на Локо (Пд) от турнира е в петък (24 януари) от 17:00 часа българско време срещу латвийския Юрмала. В другия двубой от днес украинският Днипро разгроми Юрмала с 8:1.