Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 като гост срещу Любимец в мач от 24-ия кръг в "А" група, а головете реализира Мартин Камбуров.

В 12-ата минута Здравко Лазаров центрира на далечната греда от корнер и Мартин Камбуров с глава засече във вратата, давайки аванс в полза на гостите. В 38-ата минута Младен Стоев центрира към Емил Грозев, който опита със задна ножица да изравни, но не успя.

В началото на втората част Любимец отправи няколко опасни удара към вратата на Локомотив, но те не намериха целта. В 57-ата минута Мартин Камбуров беше оставен сам в наказателното поле на домакините, но ударът му също излезе в аут. Шест минути по-късно Тижани Белаид центрира отляво, а Мартин Камбуров от линията на вратарското наказателно поле с глава покачи на 2:0.

В 78-ата минута Валери Георгиев напусна принудително игра със съмнения за тежка контузия в коляното, а на негово място влезе Хамед Намуши, направил официален дебют за пловдивчани.

След тази победа Локомотив вече има актив от 44 точки и поне временно се изкачи на трета позиция. Любимец е на 12-ото място с актив от 18 точки.