Локомотив (Пловдив) разгроми последния в класирането Пирин (Гоце Делчев) с 6:0 в среща от 22-ия кръг на "А" група.

С два гола се отчете Мартин Камбуров, който вече има 15 попадения и оглавява класацията при реализаторите.

Именно той даде начало на головата фиеста в 28-ата минута с удар отблизо. Пет минути след началото на второто полувреме Тиджани Белаид завърши
комбинация на Илиадис, Казнаферис и центриране на Лазаров. Само след още три минути Лазаров асистира за второ попадение. Крис Гади се разписа с шут от въздуха, след като получи удобно подаване отляво.

След почивката събитията на терена не се промениха. Стелиос Илиадис се разписа с глава след центриране на Крис Гади в 70-ата минута. Седем минути по-късно Любомир Гуцев от състава на Пирин си вкара автогол.

Две минути преди края на мача Камбуров вкара своя 15-ия
си гол в първенството с тупалка от границата на наказателното поле.

Така в класирането Локомотив (Пловдив) е трети с 41 точки, а Пирин е на дъното с 9. Лидер е Лудогорец с 47 точки и мач по-малко.