Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 2:0 в мач от 16-ия кръг на "А" група. Дербито на стадион "Лаута" бе наблюдавано от 2500 зрители.

"Черно-белите" откриха резултата с първата си по-сериозна атака. В 17-ата минута Мартин Кавдански засече с глава центриране от корнер на Валери Георгиев и не остави шансове на вратаря на гостите Божидар Митрев.

До почивката момчетата на Стефан Генов създадоха повече положения, но до нов гол не се стигна. Ситуацията не се промени и през втората част и така домакините стигнаха до второ попадение. Точен в 62-ата минута бе Георги Стефанов, който завърши по най-добрия начин страхотен рейд на Станислав Маламов.

В 79-ата минута Локомотив (София) отправи претенции към рефера Радан Мирянов за дузпа заради нарушение срещу Димитър Телкийски. Наказателен удар обаче не бе отсъден.

Така играчите на Локомотив (Пловдив) зарадваха собственика си Веселин Марешки с победа срещу водения от бившия им треньор Емил Велев - Кокала тим. Очаква се ''смърфовете'' да получат премии за успешния старт на пролетния полусезон.

В класирането победителите заемат шеста позиция с 27 точки, а столичните ''железничари'' са на предпоследното 15-о място с 12 точки.

В следващия кръг Локомотив (Пловдив) гостува на Литекс, а Локомотив (София) е домакин на Миньор.