Литекс вече има 3 точки аванс пред втория Лудогорец на върха в класирането на „А” група. Ловачании победиха като гост третия в таблицата Локомотив (Пловдив) с 5:2 в мач от 23-ия кръг на родното футболно първенство. Шампионите от Разград обаче са с мач по-малко, след като срещата им от кръга с Нефтохимик бе отложена, заради участието им в Лига Европа.

Освен със седемте гола, мачът ще се запомни и с четирите червени картона, които го изпъстриха и оставиха двата тима с по 9 човека. Много лошо впечатление направи и състоянието на терена на стадион „Лаута” – вместо разходка по зелен килим, футболистите си направиха кална баня.

Как се разви мачът?

Гостите поведоха с два бързи гола в рамките на само три минути. В 24-ата минута Момчил Цветанов изведе Уилмар Джордан зад защитата на домакините и колумбийският нападател Джордан с точен диагонален удар откри резултата - 1:0 за Литекс. В 27-ата минута вратарят на пловдивчани Йордан Господинов и Диего се сблъскаха, топката попадна в Момчил Цветанов и Литекс поведе с 2:0.

В 39-ата минута, след центриране на Мартин Камбуров, най-съобразителен бе Крис Гади и той от близко намали на 1:2. А още в първата минута на второто полувреме пловдивчани изравниха - ветеранът Здравко Лазаров центрира от фаул и опитният защитник Александър Тунчев, останал непокрит, засече топката - 2:2.

В 49-ата минута Йордан Тодоров влезе остро в краката на Мирослав Манолов, получи втори жълт и съответно червен картон от главния съдия Станислав Тодоров и отборът на Локомотив остана на терена в намален състав.

Гостите бързо се възползваха от численото си превъзходство и след пас на Петър Златинов колумбиецът Уилмар Джордан се измъкна от защитата на домакините и от точката на дузпата изпрати топката в мрежата на Йордан Господинов - 3:2 за Литекс.

В 59-ата минута численото равенство на терена бе възстановено, след като Александър Цветков също получи втори жълт и съответно червен картон.

В 69-ата минута се стигна до неприятен инцидент, след като футболистът на гостите Страхил Попов бе ударен с бутилка, хвърлена от трибуните от привърженици на пловдивския отбор.

В 78-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите за нарушение на Асен Георгиев в наказателното поле срещу Румен Руменов. От бялата точка Уилям Джордан бе точен и отбеляза третия си гол в дербито.

В 89-ата минута току-що влезлият на терена 18-годишен юноша Георги Минчев вкара красив гол и оформи крайни Край на мача В края на дербито главният съдия Станислав Тодоров показа още два червени картона: в 86-ата минута директен червен картон на Костадин Марков, който наплю Пламен Гълъбов, и в 96-ата минута именно  Гълъбов за бе изгонен за втори жълт картон.