Литекс победи Академик (Свищов) с 2:0 в контролна среща, играна в Ловеч. И двата гола за ''оранжевите'' вкара дошлият на проби офанзивен халф Фаузи.

Домакините имаха превъзходство през целия двубой и още в 18-ата минута Фаузи със страхотен диагонален шут от около 30 метра прати топката във вратата на Иванов.

Осем минути по-късно Момчил Цветанов беше изведен от Руменов сам срещу вратаря на Академик, но стражът на студентите спаси.

В 37-ата минута Фаузи покачи на 2:0. Той вкара второто си попадение при дебюта с оранжевата фланелка след добър пробив на Цветанов, като отблизо прати топката в мрежата на гостите.

И през второто полувреме ловчалии имаха превъзходство.
Студентите пък разчитаха на редки контраатаки. Двата отбора обаче не създадоха кой знае какви опасности пред двете врати и логично нов гол не бе отбелязан.