Левски загуби последната си контролна среща в Австрия срещу Амкар Перм с 0:2. За руския тим точни бяха Георги Пеев и Благой Георгиев. За отбора от Перм играха също защитниците Захари Сираков и Петър Занев.

Левски започна мача в състав - на вратата Пламен Илиев, Даниел Димов и Димитър Везалов оформиха двойката централни защитници, а Христо Попадийн отдясно и Орлин Старокин отляво бяха крайните бранители. Пламен Димов и Владимир Гаджев започнаха като опорни халфове, а зад нападателя бе младият Антонио Вутов.

Гари Родригес действа като дясно крило, Илиян Йорданов като ляво, а на върха на атаката бе новото попълнение
Цветан Генков, за когото днешният мач бе неофициален дебют със синята фланелка

Във втората минута Якубко от Амкар стреля, но топката беше избита в ъглов удар. В 10-та минута Цветан Генков се пребори добре в наказателното поле, като дори от легнало положение намери Пламен Димов. Младокът стреля с десния крак малко над гредата. В следващата атака Бурмистров от Амкар отправи хубав шут, но в аут.

В 17-та минута Амкар поведе в резултата след центриране отляво, като Якубко свали с глава към Георги Пеев, който бе точен за 0:1.

В 23-та минута Благой Георгиев центрира от фаул отдясно и намери Якубко, който игра с топката, но я прати в аут. Минута по-късно след отлична атака за Левски Гари Родригес получи топката по десния фланг, нахлу в наказателното поле, пусна пас по тревата към Генков, който се размина на метър с топката.

В 29-та минута Благой Георгиев овладя топката на гърди след центриране и стреля силно, но на метър в страни от вратата на Левски.

В 35-та минута Гаджев центрира от фаул отляво, вратарят Нарубин изпусна топката пред голлинията, но негов съотборник я изчисти в корнер.

На почивката Стефан Велев и Мики Орачев замениха Пламен Димов и Старокин. В 54-та минута след удар на Цветан Генков, топката бе изчистена в корнер. Две минути по-късно Вутов стреля над вратата.

В 60-та минута отлична контраатака на "сините" завърши без удар, след като Йорданов и Родригес се забавиха и никой не засече скорострелно центриране на Попадийн. В 65-та минута след многоходова атака на Левски, Вутов пусна хубаво към Гаджев, който реши да стреля извън наказателното поле, но топката се отби в защитник.

Минута по-късно Благой Георгиев стреля опасно от фаул, топката мина на сантиметри над вратата. В 70-та минута отличен пробив на Гари Родригес завърши с пас, който не стигна до Генков. Малко по-късно Родригес проби за пореден път, след което подаде топката, но тя беше избита в корнер. След ъгловия удар стана разбъркване, но Йорданов стреля високо и неточно.

"Сините" имаха отличен шанс да изравнят - Родригес стреля, вратарят изби, но Чаворски не се възползва. Последва нов шанс за Чаворски, но топката отново не попадна във вратата. В 84-та минута Амкар вкара втори гол, дело на Благой Георгиев, който се разписа от пряксвободен удар за 0:2.