Черноморец постигна победа в третата си контрола от началото на зимната подготовка. "Акулите" спечелиха с 3:0 срещу тима на Созопол.

И трите попадения паднаха през втората част. В 55-ата минута точен беше Преслав Йорданов, 3 минути по-късно с глава се разписа каращият проби гвинеец Амара Бангура, а Яни Пехливанов оформи крайното 3:0, в 86-ата минута.

Треньорското ръководство отново пусна два различни състава през двете полувремена, като единствено вратарят Янко Георгиев изигра пълни 90 минути.

Следващата контрола на бургазлии е на 26 януари (събота) срещу тима на Локомотив (Пловдив). Часът и мястото на срещата ще бъдат обявени допълнително. Очаква се тя да бъде насрочена на Кампуса край Летището.