Георги Миланов бе избран за "Футболист на годината" на България за 2012 година.

Донякъде изненадващо младият полузащитник на Литекс спечели приза, но явно впечатли с изявите си през сезона, както за клубния си тим, така и за националния отбор. 20-годишният Миланов стана и най-младият играч, спечелил наградата, като досега рекордьор по този показател бе Бербатов, който триумфира на 21 г. за първи път.

След Георги Миланов в класацията останаха Иван Иванов на второ място и Станислав Манолев на трето. Челната петица в класацията се допълва от Николай Михайлов и Димитър Бербатов.

Призьорите.

Миланов триумфира и в категорията най-добър футболист на "А" група. Полузащитникът бе обявен за номер едно в българското първенство, а подгласници му станаха двама футболисти на шампиона Лудогорец. На второ място е Емил Гъргоров, а трети остана Светослав Дяков.

Селекционерът на националния отбор Любослав Пенев получи награда за най-голям принос към развитието на футбола в България.

Призът за откритие на сезона отиде при младата надежда на Левски Антонио Вутов.

Стилиян Петров грабна специалната награда на церемонията за утвърждаване на авторитета на българския футбол.

Португалецът от Берое Давид Каядо спечели приз за най-красив гол, а вратарят Стефано Кунчев получи наградата за феърплей.