Нефтохимик спечели с 3:2 бургаското дерби с Черноморец в първия мач от 3-ия кръг на „А“ група. Успехът дойде след гол в самия край на мача, 90-ата минута.

Черноморец поведе още в 3-ата минута на мача. Това бе и единственият гол за първото полувреме, но през втората част на мача се разигра истинско голово шоу.

В 55-ата минута Николай Чипев изравни за Нефтохимик от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе даден за нарушение на вратаря на „акулите“ срещу опасно излезлият срещу него Васил Калоянов. Само пет минути по-късно обаче Лъчезар Балтанов отново даде предимство на Черноморец. До равенство обаче отново се стигна. Това се случи в 74-ата минута от статично положение. Чипев успя да прати топката във вратата от пряк свободен удар.

В 90-ата минута дойде и триумфът на Нефтохимик, когато Петър Димитров, който влезе като резерва, успя да донесе победата на своя тим с невероятен ножичен удар и то само минута след като гостите бяха останали с човек по-малко, заради червен картон на Георги Вълчев.

Така Нефтохимик вече има 6 точки от три мача, а Черноморец е с 3.