Черно море завърши наравно 0:0 с Нефтохимик в последната си контрола преди началото на пролетния дял от първенството.

Гостите бяха по-активни в началните минути, когато Васил Калоянов направи пропуск. Постепенно Черно море взе инициативата и създаде няколко положения за гол.

В 18-ата минута Мирослав Манолов стреля с глава, но над вратата. Десет минути по-късно Георги Илиев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри в аут.  В 30-ата минута пък защитник на гостите изчисти топката почти от голлинията след удар на Георги Божилов.

В началото на второто полувреме, в 49-ата минута вратарят на Нефтохимик Евгени Караманов успя да запази вратата си суха, след като с крак изби топката след удар на Мирослав Манолов с глава. Две минути по-късно Георги Илиев изведе сам Тодор Колев зад защитата на гостите, но след удара на Колев топката излезе встрани от врата на гостите. В 72-ата минута гостите можеха да открият резултата след опасен удар на Живко Петков от далечна дистанция, но резервният вратар на домакините Емил Михайлов успя да избие топката в корнер, предаде БТА.

В 85-ата минута Ермес Паломино можеше да донесе победата на Черно море, но след центрирането отдясно стреля с глава право в ръцете на вратаря.

Преди началото на двубоя бе официално представен отборът на Черно море за пролетния полусезон.

''Като цяло съм доволен. Като изключим само брака, който дадохме в средата на терена. Но, отдавам го малко и на умора, малко и на терена'', заяви треньорът на Черно море Георги Иванов.