Черно море даде сериозна заявка аз участие в първата седмица във втория етап на първенството, докато Локомотив (София) на практика се прости с шансовете си за влизане в горната половина на класирането и ще се бори за оцеляването си напролет. Варненци победиха с 2:0 при гостуването си на столичните "железничари” от 22-рия кръг и така поне за кратко се изкачиха на 6-о място в класирането.

"Моряците” се изравниха по точки с Левски, с по 37, но имат по-добри показатели в преките двубои и изпревариха "сините”, като вече имат аванс от 8 токи пред 8-ия Берое. Локомотив остава с 25 точки на 9-а позиция, което означава, че за да попадне в първата седмица, то трябва да спечели всичките си оставащи мачове до края, а в същото време Левски да загуби всичките си срещи и някои от преките конкуренти на "червено-черните”, като Берое, също да не достигат въпросните 37 т.

Гостите от Варна започнаха по-добре на тежкия терен на стадион "Локомотив" и още в деветата минута поведоха в резултата. Бубакар Бакари центрира отляво на границата на малкото наказателно поле, Милан Йованович не успя да изчисти, като попречи и на вратаря Божидар Митрев да улови топката, Еденилсон Бергонси реагира най-съобразително в ситуацията и подаде към Стенли Окоро, който отблизо прати топката в мрежата.

В 21-ата минута Черно море стигна до второ попадение. Окоро се измъкна от центъра по дясното крило напредна до пеналта и пусна отличен пас по тревата към далечната греда за непокрития Георги Илиев, който от 3-4 метра не пропусна.

Малко по-късно гостите организираха нова добра контраатака отдясно и бяха близо до трето попадение. Бакари изведе Окоро в добра позиция, но неговият удар от границата на наказателното поле беше избит от Митрев. Локомотив стигна до единственото си по-добро положение до почивката в 25-ата минута, когато Елтон с пас отдясно намери в пеналта Гаел Н'Лундулу, който се обърна и шутира под гредата от десетина метра, но Георги Китанов изби в корнер.

След почивката Черно море не даде особени шансове на домакините, като на няколко пъти беше близо до трети гол. Четвърт час преди края Митрев изби под гредата опасен удар с глава на Кирил Котев. В 85-ата минута резервата Иван Коконов беше изведен в дясно в наказателното поле и центрира към непокрития Георги Илиев, който от 7-8 метра не успя да засече добре и топката премина край целта.

Така Черно море записа трета победа в последните си пет мача, в които няма загуба, докато Локомотив (София) се върна към загубите, след като в предишния кръг прекъсна серия от четири поредни поражения.