Ботев (Пловдив) стигна до заслужен успех с 2:1 при гостуването си на Локомотив (София) от 23-ия кръг на „А” група и чака грешка на ЦСКА срещу Славия, за да се настани на трето място в класирането.

„Канарчетата” поведоха още в 8-ата минута със силен удар на Станислав Костов от около 20 метра. Последва много добра игра на гостите, които изпуснаха няколко сериозни положения, най-доброто от които бе на Иван Цветков в 53-ата минута. Тогава голмайсторът на "жълто-черните" нацели напречната греда със силен  удар извън наказателното поле.

В 69-ата минута домакините изравниха чрез Крум Бибишков, който умело се измъкна от защитата на Ботев при контраатака и реализира за 1:1. Попадението обаче дойде секунди след като гол на Иван Цветков бе отменен за доста спорна засада.

Все пак доминацията на пловдивчани на терена се материализира в 75-ата минута, когато отново Цветков бе точен с глава, но този път голът бе редовен дори и според съдията и „канарчетата” отново си върнаха водачеството, което успяха да задържат до края на мача и да спечелят ценните 3 точки в битката за място в Лига Европа.

След тази победа „канарчетата” се изкачват поне за ден на трето място с 47 точки. С две по-малко е ЦСКА, но „червените” имат неизигран мач от 23-ия кръг срещу Славия, който е в неделя. Лидер е Левски с 52 точки, втори е Лудогорец с 51, но също с мач по-малко.