Ботев (Пловдив) записа равенство 2:2 с руския втородивизионен Химки в третата си контрола от зимната подготовка. Това бе първа проверка за „канарчетата” от лагера в Агия Напа, Кипър.

Срещата бе доста равностойна и логично завърши наравно. И двата тима получиха правото да изпълнят по една дузпа, като и в двата случая бе отбелязан гол.
Резултатът бе открит още в 8-ата минута от младата звезда на Ботев Тодор Неделев, който реализира от границата на наказателното поле и оползотвори единствената добра възможност за първите 20-ина минути на мача.

В 27-ата минута Химки изравни с гол от дузпа. Точен бе капитанът на руснаците Рамашенко, а наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря на „канарчетата” Стаховяк срещу излезлия сам срещу него Комов.
Второто полувреме започна по-добре за Химки и в 52-ата минута съперниците на Ботев стигнаха до пълен обрат с гол на Комов.

Все пак пловдивчани стигнаха до равенство в 75-ата минута, когато получиха правото и те да изпълнят дузпа за игра с ръка на противник в наказателното поле. Николай Павлов бе точен от бялата точка.

До края на мача двата тима не успяха да си отбележат нов гол и завършиха 2:2. Това е и първата контрола, от подготовката, която „канарчетата” не успяха да спечелят. Преди това те биха с 4:2 Свиленград и с 2:0 Чавдар (Етрополе).